top of page

Bizi Takip Edin!

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
ODTÜ Ar-Ge Topluluğu Logo.png

Hakkımızda

ODTÜ Ar-Ge Topluluğu, liderlik ve girişimcilik alanında Türkiye’nin ve ODTÜ’nün öncü öğrenci topluluğudur. 30’dan fazla üniversitede etkin girişimcilik programlarının yönetimini de üstlenen ODTÜ Ar-Ge Topluluğu, bu üniversitelerde öğrencilerin dünyayı radikal bir şekilde değiştirebilecek girişimler üretmelerine zemin hazırlamakta, liderlik ve iletişim becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır.

25 farklı bölümden en parlak 100 ODTÜ öğrencisini bir araya getiren ODTÜ Ar-Ge Topluluğu, yıllık olarak 4 dev etkinlik, 5+ kişisel gelişim atölyesi, 15+ topluluk içi kaynaşma aktivitesi düzenlemektedir. ODTÜ Ar-Ge Topluluğu’na üye olan her birey, harika arkadaşlıklar edinme, eşsiz fırsatlar ve kaynaklardan yararlanma şansı bulmaktadır.

Misyonumuz

ODTÜ Ar-Ge Topluluğu, her sene üzerine koyduğu bilgi birikimi ve tecrübelerini üyelerine aktarmayı, bu birikim doğrultusunda lider ve yenilikçi bireyler yetiştirmeyi bir iç misyon olarak belirlemiştir. İnovasyonu, girişimciliği ve kişisel gelişimi Türkiye sınırları içerisinde bir tabu olmaktan çıkartıp bir normale dönüştürmek ODTÜ Ar-Ge Topluluğu'nun her sene bir sonraki ekibe bıraktığı en temel görevdir.

Vizyonumuz

Her sene çıkarttığı, alanında bir ilk olan etkinlikleri ülkeye mal etmenin yanı sıra, Türkiye'deki benzer misyonlu öğrencilere ve öğrenci topluluklarına bilgi birikimini aktarmak, onları bu alanda yetiştirmek ve uluslararası seviyelere çıkarmak ODTÜ Ar-Ge Topluluğu'nun temel motivasyonudur.

Değerlerimiz

Gönüllülük:

ODTÜ Ar-Ge Topluluğunda yer alan her öğrenci, topluluğun aynı zamanda bir gönüllüsüdür. Her işimizi gönülden yaptığımız gibi, üyelik yerine gönüllülük kavramını kullanırız.

Vizyon:

"Geleceğin 1 Adım Önünde" sloganımıza uygun olarak, düzenlediğimiz her etkinliği daha da geliştirmek ve yeni fikirler ortaya çıkarmak temel motivasyonumuzdur.

Takım Çalışması:

Başarının, iyi  bir takım çalışması sonucunda kazaıldığına inanırız.

Arkadaşlık:

İyi bir takım olmak için, ilk önce iyi arkadaşlıklar kurmamız gerektiğini düşünür, kaynaşma aktivitelerimizle iyi bir arkadaşlık ortamı oluştururuz.

Değerlerimiz

Mezunlarımız Ne Dediler?

Çevresine pozitif etkide bulunan her kurum gibi vizyon sahibi üyeleri olan, hedeflediklerine her zaman ulaşmayı bilen, ortak akıl platformlarına değer verip geri dönüte önem veren bir topluluk ODTÜ Ar-Ge Topluluğu. Geleceğin girişimcilerinin ve çok başarılı yöneticilerinin CV’sinde bulabileceğiniz bir topluluk.

Mertcan GÜL

ODTÜ Ar-Ge Topluluğu Kurucusu

Ne Dediler
bottom of page